Turismispetsialistile

HARJUMAA TURISMI UUDISED!

 

10.november

Põhja-Eesti Turismikonverentsil selgusid Põhja-Eesti turismiregiooni parimad turismitegijad. Kaks võitjat olid Harjumaalt.
9. novembril Rapla Kultuurikeskuses toimunud Põhja-Eesti Turismikonverents kulmineerus konkursi „Põhja-Eesti parimad turismiarendajad 2017“ nominentide ja laureaatide väljakuulutamisega. Põhja-Eesti parimaid tunnustati kahes kategoorias –  aasta 2017 parim turismiettevõte (parim väikeettevõte ja parim suurettevõte)  ning aasta atraktiivseim turismiobjekt.
Parima väikeettevõtte 2017 tiitli pälvis Kauksi Puhkemaja Ida-Virumaalt ja parima suurettevõtte tiitel omistati Atlantis H2O Aquapargile Viimsis. Aasta atraktiivseima turismiobjekti 2017 tunnustuse sai Harjumaal asuv Eesti Mootorispordi Muuseum MOMU.
Aasta väikeettevõte 2017 nominendid olid Kauksi Puhkemaja (Ida-Virumaa), Paekalda Puhkekeskus (Harjumaa), Laukataguse Puhkeküla (Raplamaa), KETE kohvik (Järvamaa) ja Hindreku Turismitalu (Järvamaa).
Aasta suurettevõte 2017 nominendid olid Atlantis H2O Aquapark (Harjumaa) ja Meresuu SPA&Hotel (Ida-Virumaa).
Aasta atraktiivseim turismiobjekt 2017 nominendid olid Eesti Mootorispordi Muuseum MOMU (Harjumaa), Väätsa matkaraja laudtee ehitus (Järvamaa), Kultuurifestival SÄRIN 2017 (Raplamaa), Tulivee rannarestorani käivitamine (Ida-Virumaa), Eesti Politseimuuseum, SA Virumaa Muuseumid (Lääne-Virumaa), Eesti Jalgrattamuuseum (Järvamaa), Käsmu-Võsu kergliiklustee (Lääne-Virumaa) ja Laukataguse Puhkeküla suitsusaun (Raplamaa).

 

10.november

Tänavatoidu Hõbelusikas tuli sel aastal Viimsisse Burger Kitchenile
Silverspooni 2017 tänavatoidu kategooriavõit läks Burger Kitchenile, mis asub Viimsi kaubanduskeskuses ja on siin juba aastajagu maitsvaid burgereid pakkunud. Palju õnne!
Auhinnad kuulutati välja 3. novembril Rottermanni soolalaos toimunud auhinnagalal. Restorani omanik Dan Nurmik rõõmustab tiitli üle väga ja usub, et selle tõi pühendumus ning armastus töö vastu. See on kinnitus, et Burger Kitchen teeb õiget asja, mis külalistele meeldib. Rohkem infot …

 

3.november

Euroopa turismi tippametnikud pidasid Tallinnas nõu
19. oktoobril Tallinnas toimunud 16. Euroopa Turismifoorum keskendus digitaalsete ja innovaatiliste reisiteenuste korraldamisele ning mugavamate ja turvalisemate transpordiühenduste tagamisele. Kokku osales foorumil üle 170 Euroopa turismivaldkonna tipu nii avalikust kui ka erasektorist. Rohkem infot …

 

3.november

Eesti turismi kasvu veavad siseturism, Venemaa ja Läti
Uuest saabunud statistikast on näha, et esimese 9 kuu kokkuvõttes ööbis Eesti majutusettevõtetes 1,7 miljonit välisturisti, kes veetsid seal 3,25 miljonit ööd. Välisturistide arv kasvas 2016. a sama ajaga võrreldes 5%, veedetud ööde arv 4%. Siseturistide arv kasvas 10%, veedetud ööde arv 6%. Välisturism jõudis uue rekordini teist, siseturism juba viiendat aastat järjest.
Kõige rohkem ööbimisi on lisandunud Tartus (kasv 37% ehk 98 000). Suuremal arvul lisandus ööbimisi ka Tallinnas (kasv 87 000 võrra), Saare maakonnas (kasv 30 500 võrra) ja Harjumaal (kasv 19 000 võrra).
Kõige rohkem on lisandunud Eesti elanike, välisturgudest Vene ja Läti turistide ööbimisi.
Lugeda saab ka Vene turu detailsema uuringu tulemusi, millest selgub, et siinne külaline on pigem noorem ja reisib perega. Venelaste perereisid jäävad osakaalult kohati alla ainult Läti külastajale, mistõttu Vene külastajale pakutavad kogupereteenused on turismitulule  kindlasti positiivse mõjuga.
Täpsemad andmed on ülevaates Eesti ja Euroopa turism, jaan.-aug. 2017.

 

31.oktoober

Septembris kiitis valitsus heaks Kultuuriministeeriumi ettepaneku luua uus toetusprogramm rahvusvahelise mõjuga kultuuri- ja spordisündmuste toetamiseks. Loomisel olev taotlusvoor annab Eesti kultuuri- ja spordivaldkonna tegijatele võimaluse korraldada suursündmusi, mis seni on rahanappuse tõttu jäänud toimumata, või täiustada oma seniseid suurprojekte. Taotlusvoor avatakse 2018. aasta alguses ning selle maht on 2 miljonit eurot. Kultuuriminister Indrek Saar selgitab lähemalt. Loe edasi ...

 

27.oktoober

MTÜ Eesti Maaturism kutsub teisipäeval, 14.novembril Roosta Puhkekülas toimuvale "Eesti toidu pärastlõunale vol.3".
Eesti toidu pärastlõuna algab 13.00 ühise lõunasöögiga  ja lõpeb ühise õhtusöögiga, kus meelolu aitab luua ansambel Poolen Bänd Läänemaalt.
NB! Toiduteemalisel pärastlõunal osalemine on kõigile tasuta. Ühise õhtusöögi hind on 20 €/in.
Registreerida saab kuni 06.novembrini SIIN
Eesti toidu teemalist pärastlõunat korraldab Eesti Maaturismi Ühing ja toetab Maaeluministeerium.
NB! Majutusvõimaluste info leiate päevakavast.

 

24.oktoober

Lonely Planet kroonis Tallinna 2018. a. maailma külastamisväärseimaks sihtkohaks
Mainekas rahvusvaheline reisijuhtide väljaandja Lonely Planet nimetas Tallinna äsja 2018. aasta kõige külastamisväärsemaks sihtkohaks.
Igal aastal korraldab Lonely Planet kampaania „Best in Travel“ tõmbamaks tähelepanu maailma silmapaistvamatele sihtkohtadele. Võistlus toimub erinevates kategooriates ja Tallinnal on au kanda võitjatiitlit  „Best Value Destination 2018“  - parima hinna ja kvaliteedi suhtega sihkoht.
Kuidas Lonely Planet parimate nimekirju koostab?
Kõige määravamaks on reisijate vahetu tagasiside, ehe kasutajakogemus. Reisijate tagasisidet vaagivad Lonely Planeti toimetajad, kes koostavad saadu põhjal lühema nimekirja köitvamatest ja eripalgelisematest kohtadest. Lõpliku sõna ütlevad Lonely Planeti nimekad meeskonnaliikmed omanikest toimetajateni, kes valivad välja juba tõelised X-faktoriga sihtkohad ja nende järjestuse. 
Miks Tallinn väljavalituks osutus?
Tallinna trumpideks said soojad lõputud suvepäevad, maaliline vanalinn suurepäraste restoranide ja taskukohaste hindadega, linna erinevad asumid Kadriorust Kalamajani ja nende lähedus, Tallinnas jõuab ka jala käies kiiresti kõikjale. Linnas valitsevad käsikäes mõnus kogukondlikkuse tunne ja hoogne areng, ometi on siin ka võimalus tunnetada vahetult kogu Eesti lähiajalugu.  
Mida väärikas tiitel Tallinnale annab?
Koos auhinnaga kaasneb aastaringne sihtkoha tutvustamine Lonely Planeti, Visit Tallinna ja Visit Estonia kanalites.
Loe originaaluudist siit

 

6.oktoober

Alustas Harjumaa Giidide koolitusprogramm
HEAK korraldab oktoobris-novembris Harjumaa giididele koolitussarja, mille peamine eesmärk on panna alus Harjumaa giidide koostööle ja võrgustumisele. Koolitusel osalevad juba tegutsevad giidid erinevatest Harjumaa piirkondadest. Koolitussarja lõppedes saavad osalejad oma teadmisi jagada 2-päevase õppereisi jooksul ning võimaluse oma teenust turundada Harjumaa Turismi veebilehel www.vivistharju.ee. Koolitussarja toetatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

 

26.september

6.oktoobril on turismimessi TOUREST 2018 infotund Harjumaa turismiettevõtjatele ja –asjalistele. Infotund toimub Omavalitsusmajas Sirge tn 2, Tallinn ja algab kell 10:00. Infotunnis räägime Harjumaa turismiettevõtjate osalemise võimalusest messil HARJUMAA ja TALLINN ühispinnal.
Rahvusvaheline turismimess TOUREST 2018 toimub 9-11. veebruaril 2018 ja on pühendatud EV100 sünnipäevale. Anna oma tulekust teada e-posti aadressil hylle@heak.ee

 

25.september

HEAK-i eestvedamisel osaleb ka sel aastal Harjumaa Turism EASi turismiarenduskeskuse ja Tuglase Seltsi poolt korraldataval Mardilaadal 18.-19.november Helsingis.
Harjumaa Turismiettevõtjate turundamist toetatakse ja kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“

 

15.september 2017

HEAK korraldab oktoobris-novembris Harjumaa giididele koolitussarja.
3-päevane koolitussari annab osalejatele info ja teadmised giiditöö põhitõdetest ning vajalikud viited, kust täiendavaid teadmisi ja info ammutada. Koolitusel käsitletakse giiditöö kutseoskusi ja ekskursiooni läbiviimise metoodikat. Praktiline koolitus sisaldab ka 2-päevast õppereisi ning koduseid ülesandeid. Koolituse maht on 40 akadeemilist koolitustundi + iseseisev töö. Kodused kirjalikud tööd laetakse üles ühisesse elektroonilisse keskkonda, kus teised kursusel osalejad saavad neid lugeda ja kasutada.
Giid, kes on koolituse läbinud, saab võimaluse oma teenust turundada Harjumaa Turism veebiportaalis www.visitharju.ee , kus luuakse spetsiaalne rubriik „Harjumaa giidid“
Harjumaa giidide koolitust rahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“

 

15.juuli 2017

Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Harju Maavalitsuse arendusrahade toel valmis uus Harjumaa Turismikaart. Kaart on neljas keeles - inglise keeles, vene keeles, saksa keeles ja soome keeles