Spetsialistile

2023. aasta

Oleme valmis saanud kaardirakenduse, mis koondab Harjumaa väikesaarte ja rannikulähedased turismiobjektid. Kaart on leitav VisitHarju kodulehel https://visitharju.ee/harjumaa-vaikesaared/. Kaardil olevad objektid on kõige värskema infoga, sest on lingitud ametliku turismiinfo lehega puhkaeestis.ee.

Harjumaa väikesaarte ligipääsetavuse projekt on jõudnud ka arenduse faasi, kus oleme valmis saanud koostöös Navicupiga ”Harjumaa väikesaared” teenuste broneerimise keskkonna: https://navicup.com/booking/harjumaa-vaikesaared.

Teenusepakkujad, kes soovivad kasutajakontot platvormile saada peaksid ühendust võtma Navicupiga info@navicup.com , märksõna „Harjumaa väikesaared kasutajakonto“

Platvormile sobivad teenusepakkujad on kõik Harjumaa piirkonna saartele ja saarte ümber rannikul veesõidukitega sõidu- või elamusteenust pakkuvad ettevõtted, samuti veesõiduks sobilike vahendite renditeenuse pakkujad (kajakid, kanuud jne).

Miks liituda?

  • Turistid soovivad infot saartevahelise transpordi, väljumisaegade ja võimaluste kohta leida ühelt lehelt
  • Leides sobiva transpordi ja aja, saab platvormilt otse broneeringu teostada ning ka selle eest tasuda
  • Oled nähtav ja leitav
  • Liitumine platvormiga on TASUTA

Milliseid andmeid platvormile saab lisada?

  • Teenused  (nt meresõit lahel, kalapüügiretk, ülevedu punktis A-punti B, koht paadis jne)
  • Lisateenused (piknikukorv saarele, külmad joogid, jalgratta ülevedu jne)

Rohkem infot  Harjumaa ligipääsetavuse, ranniku- ja mereturismi arendamine kohta.

Meetme “Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” tegevuse “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” perioodil 2017 – 2023 projekti “Harjumaa väikesaarte ligipääsetavuse, ranniku- ja mereturismi arendamine” elluviimist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.

2022. aasta

Visit Estonia korraldab siseturismi Kingi Aega kampaaniat 28.11-26.12.2022.
Selleks on loodud kampaanialeht ja iga ettevõte, kellel on lõpptarbijale suunatud teenus ja see on sisestatud ka puhkaeestis.ee keskkonda, saab kampaaniaga liituda.
Jõulukampaania reklaami kanaliteks on: digimeedia, raadio, TV ja välimeedia.

Kampaanialeht Kingi aega — Puhka Eestis

Eesmärgiks on panna inimesi kinkima oma lähedastele ja tuttavatele elamusi – ostes Eesti turismiettevõtete kinkekaarte. Kinkekaart on rahaline suurus, mille väärtuses saab külaline ettevõtte teenust tellida.
Kui ettevõttel on olemas oma online kinkekaardi ostu võimalus, siis saab ta suunata kampaania lehelt külastaja edasi.
Ettevõte, kellel ei ole enda online kinkekaardi ostu võimalust, neile pakume lahendust läbi Maksekeskuse ja Visit Estonia enda poolt loodud kinkekaarti.

Kampaaniaga saavad liituda ettevõtted, kellel on täidetud eeltingimused:
– Ettevõtte teenus on registreeritud puhkaeestis.ee andmebaasis https://www.puhkaeestis.ee/et/turismiprofessionaalile/turundus-ja-muuk/visitestoniacom-voimalused-ettevottele
– Ettevõte vastab ankeedis välja toodud tingimustele
– Kui soovid osaleda Jõulukampaanias, siis täida ankeet hiljemalt 28.10.2022

Andke märku, kui teil tekkis kampaania kohta küsimusi:
Piret Koodi, piret.koodi@eas.ee
Visit Estonia, kliendisuhete juht


26.10.2022 toimub Harjumaa giidide ja turismiasjaliste kogemuspäev

Toimumiskoht: Keila-Joa Schloss Fall

Päeva alustame 10.00 lossi eest giidiga ekskursiooniga Keila-Joa lossipargis, kus Harjumaa giid Heinart Puhkim tutvustab meile põnevat piirkonda. Päeva käigus räägime ka sissejuhatavalt giiditeenuse pakkumisest, giidimapi koostamisest ja palju muust huvitavast.

Päevale registreerimiseks täida registreerimisankeet siin: https://forms.gle/LahE8XtaZB8y9nw38

Koolituspäeva korraldavad Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus ja toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.


Praktiline ettevõtluspäev Kuusalu valla ettevõtjatele

Hea Kuusalu valla ettevõtja!

Oled väga oodatud Kuusalu valla praktilisele ettevõtluspäevale teisipäeval, 4. oktoobril kell 10-16 Kiiu mõisas. Arendame kohalike ettevõtjate vahelist koostööd, toimuvad töötoad, mille teemad on välisinvesteeringute kaasamine, turismi edendamine, ekspordivõimalused, rahastusmeetmed jne. Sobiva töötoa leiavad kõik – nii tööstusettevõte kui turismitalu.

Seminaril osalemiseks on vajalik registreeruda siin: https://forms.gle/rx3APuGowBjUMD8f9. Täpsema info töötubade kohta ja päeva ajakava saadame pärast registreerumist! Ettevõtluspäeval osalemine on tasuta, sisaldab lõunasööki ja kohvipause. Osalejate arv on piiratud.

Korraldavad Kuusalu vallavalitsus, Kuusalu Ettevõtjate Liit, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja KredExi ühendasutus ning Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.

Lisainfo: Kuusalu valla arendusjuht Meeli Kuul (meeli.kuul@kuusalu.ee; 5430 1327) või Kuusalu Ettevõtjate Liidu juhatuse liige Janne Kerdo (info@kuel.ee; 502 4074).


2022. aasta septembris tähistatakse juba kaheksandat korda Eesti toidu kuud.
Veel saab lisada maakondade infot laatade, festivalide, vabaõhuürituste, konverentside, toidu teemanädalate ja haridusprogrammide kohta.
Palun ürituste kohta täpsemat infot ehk vastust küsimustele: MIS TOIMUB? KUS TOIMUB? MILLAL TOIMUB? MIDA SAAB NÄHA/MAITSTA/KAASA OSTA? Lisaks ootame ürituse kohta ka fotot, see võib olla ka eelmise aasta ürituse foto või mõne esineja foto, kes astub üritusel üles (palun mitte saata kujundatud reklaamplakatit foto asemel, kuna plakati formaadid ei pruugi ühtida info sisestamise keskkonnaga ja nii jääb plakat vaid osaliselt nähtavaks)
Eesti toidu kuu formaadis osalevate ürituste korraldajatelt ootame, et ürituste kommunikatsioonis ja reklaamimisel kasutakse logo „Ma armastan Eesti toitu“ ning viidatakse Eesti toidu kuule.
Kui soovite oma septembri toidusündmuste info avaldada www.eestitoit.ee lehel, siis palun saatke info kavandatavatest tegevustest aadressilejuuli@epkk.ee

Head turismiettevötjad ja turismi edendajad – Eesti Maaturismi Ühing kutsub koostööle!
Suvine siseturismi hooaeg on kohe-kohe taas ukse ees. Kutsume Teid peale kaheaastast vaheaega taas osalema 1.mai Avatud uste päeval – Maaturismiettevõtted kutsuvad külla!
Loodame väga et tänaseks muutunud maailmas saab toimuma nii Avatud uste päev kui ka turismisuvi tervikuna!
Kaasa on oodatud lööma maapiirkondades tegutsevad majutusettevõtted, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad jt turismiettevõtted ning maal tegutsevad organisatsioonid, kes pakuvad maapiirkonna külastajatele erinevaid külastuselamusi läbi põnevate tegevuste.
Avatud uste päeva eesmärk on tutvustada maapuhkuse võimalusi ning maaturismiettevõtetesse üle-Eesti on külla oodatud kõik meie sektori tegemiste vastu huvi tundvad inimesed.
Millega osaleda? Oma ettevõtte tutvustused, matkad ja retked, töö- ja õpitoad, uued maitseelamused / kodukohvikud, talgud, (talu)loomade külastused, saunad, jututoad-vestlused, jpm. Ei pea pakkuma tasuta:)
Palume Teil oma päeva programm koos ettevõtte kontaktide ja pildiga sisestada elektroonselt siin https://www.maaturism.ee/index.php?id=registreeri-ettevote
Peale sisestamist tuleb info Eesti Maaturismi Ühingusse ülevaatamisele ja kaardil avaldamisele! Oma pakkumisi saate hiljem ka täiendada.
Palume info sisestada hiljemalt 10.aprilliks!Aprilli keskel alustame Avatud uste päeva turundamist.
NB! 1. mai avatud uste päeval on oodatud osalema ka ühingusse mittekuuluvad ettevõtted st et kaasake ka teisi oma piirkonna ettevõtteid/organisatsioone, et pakkumine Teie piirkonnas oleks mitmekesine ja oleks veelgi enam põhjust Teie juurde tulla:)
Kui Teil vähegi tekib küsimusi seoses Avatud uste päevaga, siis palun võtke meiega ühendust eesti@maaturism.ee või telefoni 600 9999 teel.
Võtkem seda päeva hea võimalusena enda tutvustamisel ning kaasake ise ka teisi ettevõtjaid, organisatsioone ja võrgustikke!
Sellel päeval oleme kõik väljas kogu maaturismi sektori tuntuse suurendamise eest!
Siit leiate erinevaid faile (bänner/plakat jms) päeva tutvustamiseks oma infokanalites ja ettevõtte kodulehel koos oma pakkumisega.
Ühise ettevõtmise eestvedajaks on MTÜ Eesti Maaturism, mis on suurim maapiirkonna turismiettevõtjaid ühendav katusorganisatsioon Eestis.

11. aprill kell 15.00-16.30  Disainmõtlemine turismis ning toote- ja teenusearenduses, universaalse disaini põhimõtted ja nende rakendamine.
REGISTREERI
Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna sihtkohtade koostööprojekti korraldatud kevadisel paneeldiskussioonide sarja järgmisel seminaril käsitleme universaalse disaini põhimõtteid turismivaldkonna erinevates sektorites. Igal inimesel on oma elus olukordi, kus meie tegutsemine on piiratud. Universaalne disain aitab luua keskkondi, kus meie külalised tunnevad ennast vabalt olenemata meie füüsilistest ja vaimsetest piirangutest.
Veebiseminaril leiame vastuseid järgmistele teemapüstitustele:
● Milline on disainmõtlemise/ universaalse disaini pilt hetkel maailmas?
● Millised on need muudatused, mis on tehtud ja mille suunas pürgitakse?
● Millele tuleb tähelepanu pöörata universaalse disaini kasutamisel?
● Kuidas tagada universaalne ligipääsetavus? (sise- ja välisruumides, tänavatel, transpordivahendites jne)
● Kuidas mõjutab universaaldisain erinevaid sektoreid – majutusasutused, restoranid, giidid, transport, infrastruktuuri arendust (kohalik omavalitsus – terviserajad, bussijaamad jne).
● Pikaaegne mõju ja kasulikkus universaalsel disainil?
● Kas universaalse disaini kasutamine on kulukas ja sel põhjusel kardetakse teha muudatusi?
Paneeldiskussioonis osalevad:
Daniel Kostjuba, vabakutseline graafiline disainer.
Veronika Valk-Siska, Kultuuriministeeriumi arhitektuuri ja disaininõunik.
Urmas Dresen, SA Eesti Meremuuseumi juht ja ajaloolane.
Moderaator on Anu-Mall Naarits (Marketingi Instituut).
Lisainfo ja registreerumine HEAK-i kodulehel:
https://www.heak.ee/…/algavad-paneeldiskussioonide…/
Koostööprojekti rahastatakse läbi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

4. aprill kell 15.00-16.30  Megatrendid turismis ja kuidas see meid mõjutab?
REGISTREERI

Sihtkohtade arenduse koostööprojekti „Harju-, Rapla-, Läänemaa ja Tallinna linna piirkonna turismiarendus“ raames jätkub turismiettevõtjate teadlikkuse tõstmise programm, mille peamine eesmärk on osalejate inspireerimine ja hoiakute muutmine külalislahkuse keskseks.

Seminaril võtame sihikule olulisemad megatrendid, mis ei jäta mõjutamata ka Eesti turismisektorit.
Eesmärgiks on inspireerida ettevõtjaid, leida lahendusi ja praktilisi viise kuidas digitaalse, maheturismi ja kaugtööturismi trendidest kasu saada.
Veebiseminaril leiame vastuseid järgmistele teemapüstitustele:
● Milline on digitaalsete, maheturismi ja kaugtööturismi trendide pilt hetkel maailmas, mis on muutumises?
● Praktilised näited nii maailmast kui ka Eestist.
● Kuidas mõjutavad digitaalsete, maheturismi ja kaugtööturismi trendid erinevaid sektoreid – majutusasutused, restoranid, giidid, transport, infrastruktuuri arendust (kohalik omavalitsus – terviserajad, bussijaamad jne).
● Mida turismiettevõtted trendidega kaasa minemiseks teha saaks?
● Millised oleksid lihtsad ja mõistlikud lahendused?

2021. aasta

August

Liida oma sündmus Porikuu festivali programmiga!

Porikuu festival on tänavu neljandat korda Loode-Eestis toimuv elamusfestival, mis toob ühise turunduskatuse alla kokku eriilmelised sündmused. Festival sündis 2018. aastal Lääne-Harjumaal ning on nüüdseks levinud üle terve Loode-Eesti. Porikuu festivali eesmärk on kutsuda inimesi piirkonda avastama ka sügisesel madalhooajal, kui ilmad on märksa porisemad ja õhtud hämaramad. Vaata ka Porikuu kodulehte ja Porikuu Facebooki lehte.

Miks liituda Porikuu festivali programmiga?

Ürituse korraldajale on oma sündmusega Porikuu kavas osalemine täiesti tasuta, ent samas on festivali abil võimalus ennast eriti nähtavaks teha. Turundame aktiivselt Porikuu programmi erinevates meediakanalites. Festivali turunduskulud aitavad katta kohalikud omavalitsused ning LEADER projekt „Loode-Eesti ühisturundus“.

Milliseid üritusi ootame Porikuu festivali programmi?

Porikuu programmi sobituvad kõik sündmused, mille toimumiskohaks on Loode-Eesti (so Haapsalu ja Keila linnad ning Vormsi, Lääne-Nigula, Lääne-Harju, Saue, Harku, Saku ja Kiili vallad) ning kuhu on oodatud ka külalised väljastpoolt. Mõtle läbi ja seo oma sündmuse temaatika Porikuuga – vihmaga, poriga, sügisandidega, hämarusega, hubasusega jne. Tahame, et festival väärindaks sügist aega ning selle eripärasid.

Samuti on väga hinnas üritused, mida igapäevaselt oma kavast ei leia. Väike nipp või trikk ürituse juures tekitab põnevust ja huvi!

Näiteid Porikuu ja sügisega seotud sündmustest: ”Porikuu pitsakohvik”, ”Kõrvitsapidu”, ”Õunamahlasimman”, ”Porimatk”, ”Hämara aja matk kõhedate lugudega”, loeng ”Kuidas leida hämaral ajal endas motivatsiooni?” jne. Võimalusi lähenemiseks on lõputult – ära karda eristuda!

Registreeri oma sündmus siin: https://forms.gle/jRXjndmwYVogdats5

Mai

EAS avab alates 17. maist Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud tingimuste alusel toetusmeetme „Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega“ toetuse taotlemise

Toetusmeetme eesmärk on toetada raskustesse sattunud ettevõtjaid kriisist kiiremaks väljumiseks piirangute leevenemisel ja majanduse taastumisel.

Toetusmeetme sihtgruppideks on majutusettevõtjad, spaad, veekeskused, toitlustusettevõtjad, reisiettevõtjad, nõupidamiste ja messide korraldajad, turismiteenuse pakkujad, sõitjate muud maismaavedu teostavad ettevõtjad ja jaekaubanduse ettevõtjad.

Meetme täpsemad tingimused leiab EASi kodulehelt: COVID-19 mõjude leevendamise toetused – EAS ja toetusmeetme määrusest: Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega – Riigi Teataja

Avame taotlemise kahes etapis:

  • 17. mail kell 9:00 avame taotlemise jaekaubandusettevõtetele. Vooru sulgemise tähtaeg on 26. mai kell 16.00
  • 18. mail kell 9:00 avame taotlemise majutusettevõtjatele, spaadele, veekeskustele, toitlustusettevõtjatele, reisiettevõtjatele, nõupidamiste ja messide korraldajatele, turismiteenuse pakkujatele ja sõitjate muud maismaavedu teostavatele ettevõtjatele. Vooru sulgemise tähtaeg on 27. mai kell 16.00

Vooruline taotluste esitamine tähendab, et taotlused tuleb esitada etteantud aja sees (taotluse esitamine ei sõltu ajalisest kiirusest) ja kui eelarve ületatakse, läheb see kõigi nõuetele vastavate taotlejate vahel proportsionaalselt jagamisele.

Palume jälgida, et kui Teie ettevõte kuulub kontserni, siis on kontserni majandusaasta andmed 31.12.2019 seisuga lisatud taotlusele, juhul kui need ei ole avalikult kättesaadavad. See info on vajalik, et kontrollida raskustes olemist, vt lähemalt siit: https://www.eas.ee/wp-content/uploads/2020/11/Raskustes-ettevotte-maaratlus-1.pdf;

  • Kui toetuse saamise eelduseks on kindla EMTAK põhitegevusala koodi olemasolu, siis on Teie ettevõtte osas esitatud äriregistrisse õige info;
  • Kui toetuse saamine eeldab puhkaeestis.ee andmebaasis teatud kategoorias teenuste pakkumine, siis on Teie ettevõtte sisestatud www.puhkaeestis.ee andmebaasi õigesse kategooriasse. Vt juhiseid siit: Juhend_PuhkaEestis-lisamiseks.pdf (eas.ee)

Rohkem infot ja detailsema loetelu vajaminevatest dokumentidest leiab siit: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/.

Toetuse eelarve maht on 44 miljonit eurot, millest 25 miljonit eurot on suunatud turismisektorile ning 19 miljonit eurot jaekaubandusettevõtetele. Toetuste määrused ja tingimused otsustas valitsus.


Loode-Eesti turismiasjaliste infopäev

Kutsume teid Loode-Eesti turismiasjaliste infopäevale, mis leiab aset 25. mail 2021 kell 13:30 – 17:00 Vanamõisa Vabaõhukeskuses. Jagame infot tänavu aasta Porikuu festivalist ning tutvustame edasiminekuid Loode-Eesti ühisturunduse projektis. Kõigil on võimalus kaasa rääkida!

Et teaksime, kui palju on koosviibimisele tulijaid, registreeri enda tulek hiljemalt 21. maiks. Registreeri ennast infopäevale siin.


Aprill

Visit Estonia korraldab koostöös partneritega veebiseminare turismisektorile

Seminarid on mõeldud kõikidele turismiettevõtetele ja sihtkoha esindajatele, kes tahavad kestlike arengutega kursis olla ning soovivad omandada lisateadmisi, kuidas kestlike väärtusi oma töökohas rakendama asuda.

Olete oodatud ise osalema ja jagage infot oma liikmete/kontaktidega.

Seminaride teemad ja registreerimine:

N 29. aprillil Green Key elektri- ja veesäästu seminar 29.04

T 4. mail Rohepööre turismiettevõttes – kuidas alustada?

N 6. mail Travelife reisiettevõtetele

T 11. mail Kestlike valikute soodustamine toidukoha menüüs


Looduskaitsekuu ”Looduskultuur ühendab”

Emadepäeval, 9. mail algab järjekordne looduskaitsekuu, mis kestab 5. juunini, keskkonnapäevani. 2021. aasta looduskaitsekuu tunnuslause on „Looduskultuur ühendab“. Loodus ja kultuur on tihedalt põimunud – pühapaigad, kohapärimus ja paigalood – ja nende teadjaile avaneb veel üks, silmale nähtamatu maastiku kiht. Rikas kultuuripärand on kujunenud mitmete inimpõlvede kestel kohapeal, koos loodusega ja rannikul-saartel või kuplilisel maastikul pisut isemoodi.
Koordineerib Keskkonnaamet, kes kutsub turismiettevõtjaid korraldama matku terve looduskaitsekuu jooksul.
Palume plaanitav matk või ka muu looduskultuuri tutvustav ettevõtmine lisada tabelisse ja olla sealjuures tähelepanelik, et muudaksite vaid oma sisestatavaid andmeid: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1DMBsJOyCPMyW2eXmB66VMyST6A2sYn-msJklmceGtBU/edit?usp=sharing


Visit Estonia korraldab välisriigi edasimüüjatele ja ajakirjanikele Eestit tutvustava online ürituse 29.04.

Destination Estonia Onlive. Experience Edition

targeted to both tour operator/travel agent section as well as media (trade media and classical travel / lifestyle media).

The core of the content:

Destination Estonia Onlive 2021. Experience Edition.

When: 29 April, Thu, 3pm CET.

For whom: travel trade and media

What: live studio presentation and break out sessions (45min+45min)

Why: to get tips about great experiences in Estonia

The call-to-action the registration:

https://www.visitestonia.com/en/onlive2021

The creative part of the content:

Estonia is getting ready for you! No hard work, just Experience.

VIDEO INVITATION TO BE USED:

https://vimeo.com/530407022…


Põhja-Eesti valiti 2021. aasta toidupiirkonnaks

Põhja-Eesti maitsete aasta ootab külastajaid põnevatele toidukultuuri sündmustele, kooskokkamiste õpitubadesse, avatud triiphoonete, terrasside ja verandade päevadele koos lahkete võõrustajate ja huvitavate maitsetega.

Rohkem infot leiad SIIT