Kontsertetendus ''Helisev Salzburg''

Kontsertetendus ''Helisev Salzburg''

Muusikaline jalutuskäik läbi särava Salzburgi koos humoorikate lugude, laulude ja üllatustega.
Mitmekülgsed muusikud ja näitlejad KATRIN LEHISMETS ja PEETER KALJUMÄE kutsuvad teid muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.
Igaüks, kes on kunagi sattunud Mozarti sünnilinna Salzburgi, soovib sinna jälle tagasi. Selle linna kaunis arhitektuur ja hingemattev loodus on inspireerinud muusikuid, filmitegijaid, kirjanikke, unistajad ja lugematul hulgal turiste. Kontsert-show „Helisev Salzburg“ pakub valikut sellest imelisest vaimustusest sündinud heliloomingust.
Esmajärjekorras Salzburgi kõige kuulsamalt pojalt, Wolfgang Amadeus Mozartilt. Kuid ka mitmed operetiheliloojad on elanud ja töötanud Salzburgis ja selle lähistel, nagu näiteks Franz Lehar või Ralph Benatzky.
Muidugi ei saa mööda minna ka Julie Andrew’st ja filmist „Helisev muusika“, mille võtteplatsiks oli samuti Salzburg. Muusikaline jalutuskäik viib meid Salzburgist pärit perekond von Trapp‘ide radadele, kes pärast natside eest põgenemist laulva  perekonnana Ameerikas tuntust kogusid, esitades austria rahvalaule ja –tantse.
Nautige endiste aegade stiili ja elegantsi!
Kava “Helisev Salzburg” on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat. Salzburgis elav ja seal sama kava erinevates keeltes esitav Katrin Lehismets tõi selle nüüd ka Eestisse.
Juttu aetakse loomulikult eesti keeles, aga laule esitatakse päris mitmes keeles.
Kontsert on 2 osas ja kestab 2 tundi ja 15 min, sellest vaheaeg 25 min.
Lisainfot kontserdi kohta leiad ka siit: https://www.facebook.com/helisev.salzburg/
Avatud kohvik.
 
KATRIN LEHISMETS õppis klaverit ja laulu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Berliini Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis ning Salzburgi muusikaülikoolis „Mozarteum“.
Ta on töötanud ooperisolisti, pianisti ja repetiitorina Euroopas, Kanadas, USAs, Egiptuses, Küprosel ja Filipiini saartel. Ooperidebüüdi tegi ta Praha Mõisateatris (Stavovske Divadlo), töötanud solistina ka Praha Riigiooperis, Salzburgi Riigiteatris, Niederbayerni Riigiteatris jm.
Katrin on esinenud mitmel rahvusvahelisel festivalil, muuhulgas Saaremaa ooperipäevadel ja sarjas „Ooper raekojas“. Eestis on ta mänginud mitmes Teatri Varius lavastuses (Käbi Laretei roll lavastuses „Vihmapiisad ja kuupaiste“). 2013. aastast töötab Katrin kontsertmeistri ja lauljate juhendajana Salzburgi muusikaülikoolis Mozarteum.
PEETER KALJUMÄE õppis Pärnu Lastemuusikakoolis klaverit ja võttis laulutunde legendaarselt hääleseadjalt Klaudia Taevilt. Järgnes Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool – koorijuhtimine ja klassikaline laul.
Töötanud näitlejana Endla Teatris ja Vanalinnastuudios. Osalenud ka mitme muu teatri lavastustes. Pikim koostöö – 2002. aastast kuni praeguseni – seob teda Teatriga Varius. Peeter Kaljumäe on loonud kokku üle 70 rolli. Kõige sagedamini on laval tulnud kehastada Paul Pinnat ja Eduard Vildet (mõlemat viies lavastuses). Eesti kultuuritegelastest on ta mänginud ka Artur Rinnet, Kazimir Zyprist, August Allet, Olaf Kopvillemit, Verner Nerepit ja paljusid teisi. Peeter on osalenud mängufilmides nii Eestis kui ka mujal.
Laulva revolutsiooni aegadel lõi Peeter Kaljumäe kupleeansambli TALONG. Juba sealt algas neil koostöö Katrin Lehismetsaga.