Sündmused

27.08.2022, 20:30

Kord aastas, muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid. Tänapäevasel rannalõkete süütamise suvelõpuüritusel, mis on paari aastakümnega saanud üldrahvalikuks traditsiooniks, loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja üheskoos mere ääres üritust tähistades edastatame niiviisi eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid. 

Leia sulle lähimad lõkkekohad kaardilt või loo päris oma lõkkekoht ja märgi see eelmainitud veebilehe abil kaardile.

30.07.2022, 19:00
Pargi allee, 5, Lääne-Harju vald

  
Eestis saab kolmel sumedal juulikuu õhtul kuulda Ed Sheerani loomingut
 
Kolmel augusti õhtul astuvad Eestis tuntud solistid Jaagup Tuisk, Eleryn Tiit ja Hans Nayna lavale, et esitada palavalt armastatud laulja ning laulukirjutaja Ed Sheerani lugusid. Kontserdid toimuvad Keila-Joa lossipargis, Pangodi Kiivitaja talu suvelaval ja Pärnus Ammende Villas. 
Ed Sheerani ainulaadne ja kordumatu looming annab rohkelt tõlgendusvõimalusi selle esitajatele. Šarmantne Jaagup Tuisk, särtsakas Eleryn Tiit ja Mauritiuse päritolu lummav Hans Nayna esitavad läbilõike Sheerani mitmekesisest žanrideülesest repertuaarist, lisades tuntud lugudele uudset lähenemist ja energiat.
 
Ed Sheeran on tuntud Briti laulja- ja laulukirjutaja, kelle helikandjatest on maailmas ostetud üle 45 miljoni albumi ja 100 miljoni singli, mis teeb ta läbimüügi järgi üheks maailma kõige edukamaks muusikuks. Ta on ka üks kuulatavamaid artiste muusika striimimise platvormil Spotify – tema albumit „X“ on kuulatud üle 430 miljoni korra. Samuti on Sheeran Eestis Spotify jälgitum artist. Sheeran sai tuntuks 2011. aastal ning võitis 2012. aasta alguses Londonis toimunud muusikaauhindade Brit Awards tseremoonial parima meesartisti ja läbimurde auhinna.
 
Jaagup Tuisk sirutas tiibu2020. aastal ning on end tõestanud mitmekülgse ja põneva popartistina. Veebruaris võlus Jaagup kümneid tuhandeid televaatajaid Eesti Laulu konkursil oma imeilusa looga “Beautiful Lie”. Tema etteaste lummas nii publikut kui ka žüriid ning Jaagup viis koju auväärt 2. koha. Lisaks on ta publiku südameid võitnud enda singlitega “Miinustprojekt”, “Bachata” ning hiljuti andis  välja enda esimese EP “Teemantitest linn”.
 
Eleryn Tiit sai laiemale avalikkusele tuntuks saatest „Su nägu kõlab varsti tuttavalt”. Ta on hinnatud sooloartist ja taustalaulja. 2020. aastal tõi ta publikuni mitu menukat singlit, milleks tuntuimaks on lugu “Vaikin”. Eleryn teeb koostööd plaadifirmaga Made in Baltics Entertainment (Sony Music).
 
Hans Nayna võitis eestlaste südamed 2021. aasta Eesti Laulu konkursil lauluga “One by One”. “Mõningad Ed Sheerani lood toovad siiani tagasi mälestusi ja häid emotsioone möödunust, üheks selliseks on näiteks tema lugu “A team”,” täpsustab Hans. Hansus tekitab elevust, et ta saab taas lavalaudadele ja seda koos teiste andekate eesti lauljate ja muusikutega.
 
Koos solistidega astub lavale ka tunnustatud muusikutest koosnev bänd: Fredi kitarril, Mikk Simson (I Wear* Experiment) trummidel ja Siim Avango (Põhja Konn, Yasmyn) basskitarril.  
 
Kontserdid toimuvad kolmel sumedal juuliõhtul eri linnades: 
15.07 kell 19.00 Pärnu, Ammende Villa kell 19.00
23.07 kell 19.00 Pangodi, Kiivitaja talu suvelava, Tartumaa
30.07 kell 19.00 Keila-Joa lossipark, Schloss Fall 
 
 
 
ÜRITUSTE LISAINFO
• Uksed avatakse tund aega enne kontserdi algust.
• Vanusepiirangut ei ole.
• Kehtiv pilet peab olema kõigil külastajatel, ka sülelapsel.
• Pildistamine / filmimine ei ole lubatud.
• Tegemist on välikontsertidega, palume riietuda vastavalt ilmale. Vihmavarjud ei ole lubatud. 
• Keila-Joa lossipargis toimuval kontserdil ei ole korraldaja poolt istekohti. Soovitame kaasa võtta piknikuteki.
• Kontsert toimub vastavalt Terviseameti ja Vabariigi Valitsuse poolt sätestatud piirangutele ning reeglitele. 
• Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

09.06.2022, 16:00
Kuusalu vald

Bushcraft Festival põhineb rahvusvahelisel formaadil, mis on levinud üle kogu maailma. See on loodustegevuste, matka ja pärandioskuste festival, mille eesmärk on tutvustada ja edendada looduslähedast eluviisi ning kaduma hakkavaid kaugeid teadmisi-oskusi pakkudes võimalikult palju erinevaid teemakohaseid koolitusi, õpitube ja loenguid. Lisaks sellele pakume teisi toredaid tegevusi, avatud on müügikohad ning osa saab mõnusast meelelahutusest. Ja seda kõike imeilusa looduse keskel Põhja-Eestis Lahemaal Raudsilla puhkekeskuses.
Vaata lisa: bushcraftfestival.ee

31.05.2022, 19:00
Jõe tee, 2, Saue vald

Kui tuba Pariisi eliitrajoonis renditakse välja naeruväärse summa eest ning eelmised kaheksa üürnikku on salapärastel põhjustel kadunud, peaks kõik näima piisavalt kahtlane, kuid noor kunstiõpetaja Saturine vajab kiiresti elukohta ja otsustab neid fakte ignoreerida.

Villa omanikust  aristokraat  ei käi kunagi majast väljas väites, et maailm oma argisuses on labane ja igav. Igaõhtustest elektrit täis vestlustest hakkavad kooruma mehe motiivid ja tema hoitud saladused.