10 kohta Tallinna lähistel, mida lastega külastada

10 kohta Tallinna lähistel, mida lastega külastada

Tallinnast kõigest paarikümne minuti kauguse autosõidu kaugusel on lastega peredele palju elamusi, vaatamisväärsusi ja töötubasid. Harjumaalt leiad erinevad muuseumid ja keskused, kus lastel on võimalik käed külge panna ning mänguliselt teadmisi omandada. Panime kirja 10 lemmikut paika, mida Tallinna lähistel külastada, et veeta lastega koos üks päikseline ja rõõmu täis päev!

LaitseRallyPark

Kõigest 30 minutit sõitu Tallinna kesklinnast ja oletegi jõudnud elamustest tulvil autoalasesse teemaparki! LaitseRallyPark on kogupere teemapark, kus läbivateks teemadeks on auto, liikumine ja liikluskasvatus. Park paikneb 28 ha suurusel alal ja pakub tegevusi igas vanuses külastajatele. Peamisteks atraktsioonideks on liikluslinnak, mängudemaja, rallisimulaator, vanaauto expo, hobikardikeskus, sõit UAZ off-road auto või ralliautodega, lõõgastumine saunamajades. Kardikeskuses on esindatud kahekohaline kart ja lastekardid pikkusele alates 125 cm.

LaitseRallyPark on kindlasti üks põnev paik Eestimaal nii lastele kui täiskasvanutele, kus koos autondust ning liiklust õppida, sõprade ning kolleegidega meelt lahutada või autospordi sündmustele kaasa elada.

Pilt: Gütnher Küttis / Visitestonia

Viikingite küla

Viikingite küla on kui rahusadam, kuhu saabudes tunned meelerahu ja kerget aukartust ürgsuse ees. See tõeline muinasaegne külake on pidevas täienemises.

Siin on olemas kõik, mis ehtsale viikingile vajalik: muinaslinnus, püstpalkidest vahitornid, sepikoda, püstkoda, teadjanaise loitsukoda, viikingi laev, kiviheitemasin, suitsusaun, puust kamin, viikingite sõjavarustus, koduloomad, kalapüük, mänguplats jne. Peale erinevate vaatamisväärsuste on lisaks ka tavern / kõrts ja elamusmajutus.

Viikingite küla pakub harivat ja põnevat meeletoidet, rammukatsumisi ja seiklusi nii lastele, noortele kui vanadele.

Paasiku koertemõis

Paasiku koertemõis on Tallinnast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab meie koertemõisas 26 Siberi Huskyt. Paasiku koertemõisa pakettide valikus on kortermõisa külastamine, matkamine Siberi Huskydega, kelgutamine, tõukekelgu/tõukeratta retked koos mõisakülastusega.

Paasiku Koertemõis / Visitestonia

Kallaste turismitalu

Kameruni kitsed, haned, jänesed, kodukanad ning muud loomad!

Kallaste turismitalus saad tutvuda erinevate karvaste ja sulelistega! Kloostri jõe kallastel kepsutab ringi sõbralik kitsepere ning eemal toimetavad tõredad haned. Veel ootavad Teid küülikud, kes vaikselt jõekaldal luuravad, aga muidugi võib kohata ka mügrisid, jäneseid ja muid metsaelanikke. Kitsedele maitsevad väga kuivatatud leivakoorikud. Külastajatel on võimalik väiksese külakostiga kitsedele rõõmu teha!

Tule veeda toredalt aega ja koge ehedat taluelu.

Gütnher Küttis / Visitestonia

Atlantis H2O Aquapark

Atlantis H2O Aquapark on Eesti suurim ning ägedaim veepark!

Selle muudavad mõnusaks erinevad basseinid, liutorud ja kõikvõimalikud muud kaadervärgid.

Veekeskuses on mitmeid lõbusaid veeatraktsioone: lainebassein, ringvooluga jõgi ja kaheksa erinevat liutoru, millest pikim on üle 120 m. Pere pisematele külastajatele on eraldi mängu- ja lustiala koos kahe väiksema liutoru, ronimisala ja 20 cm sügava basseiniga.

Veekeskus on galerii kaudu ühendatud Tallinn Viimsi SPA spaa- ja saunakeskusega, kus saab lisatasu eest nautida spaa- ja saunamõnusid.

H20 Aquapark Viimsis

Hotell LaSpa Laulasmaa vee- ja saunakeskus

Meie avar sauna- ja veekeskus ootab teid kuue erineva basseiniga. Veemõnusid saab nautida laste-, väli- ja vastuvoolu ujumise basseinis, lõõgastavas jaapani vannis, mullivannis ning 20-meetrises ujumisbasseinis. Veekeskuse kohvikus pakume lisaks karastavaid jooke, jäätist ning suupisteid.

Saunakeskuses on lai valik, et iga klient leiaks endale sobiva. Valikus on aroomisaun, mereline aurusaun ja soola-aurusaun, puuküttega välisaun, sanaarium ning käbisaun.

Peale veekeskuse külastust ootavad teid Laulasmaa matkarajad männimetsades ja rannal. Samuti asub vaid lühikese autosõidu kaugusel Keila-Juga.

Laspa / Visitharju

MOMU Mootorispordi Muuseum 

Kui soovid rohkem teada mootorispordist ja ka Eesti ajaloost, siis Ellamaa elektrijaamas asuv MOMU Mootorispordi muuseum on ainulaadne kooslus ajaloolisest hoonest ja maailmas haruldasest võidusõidutehnika ekspositsioonist.

Siin saad näha nii esimest Eestis ehitatud võidusõidu mootorratast kui ka hilisemaid vormeli- ja ralliautosid. Muuseum on loodud tõelise entusiasmiga ja iga auto- või autospordihuviline, rääkimata neist, kes pole erilised mootorspordi fännid, leiab endale midagi põnevat uudistada.

Momu / Visitharju

Metsanurme külakeskus-koduloomuuseum

Metsanurme külakeskus-koduloomuuseum on taastatud vana rehehoone, kus lisaks paekivist reheahjule on eksponeeritud ka vanaaegseid talutööriistu, õuealal väliekspositsioon ajaloolistest põllutööriistadest. Meie eesmärk on säilitada vana ja ehedat kujul, et see pakuks huvi nii kohalikele kui ka külalistele. Meie juures saab soetada Eesti meistrite käsitööd ja külastada kohapealset kohvikut. Matkasellidele korraldame ka loodusmatku Metsanurme radadel.
Lisaks muuseumi külastusele olete teretulnud tähistama Metsanurme külakeskuses pidulikke sündmusi, seminare, suve- ja talvepäevi.

Prangli saare jalgrattalaenutus

Prangli saar on täpselt paraja suurusega (6.4 km2), et ühe päevaga rattaga läbi sõita.

Kuigi elanikud ise kimavad saarel ringi tihti rohkem mootoratastega, on jalgrattaga saar hästi läbitav ja hoomatav, peamised teed on viidastatud ja liigelda on hea ja rahulik.  Peamised vaatamisväärsused saab läbi sõita ca 3 tunniga, kui tahta avastada rohkem ja uurida saart põhjalikumalt, võib leida huvitavat vaatamist 5-6 tunniks. Teejuhiks saad valida digigiidi või uurida meie lehelt rohkem infot. Populaarseim ujumisrand Mölgi on Kelnase sadamast  30 minutit rattaga sõita, restorani on 10  ning poodi 10-15 minutit rattasõitu.

Prangli saar on hea paik ka iseseisvaks seiklemiseks. Rendi meie käest jalgrattad, saa kaaslaseks digigiid ja seiklus alaku! Jalgrattarent Prangli saarel asub Kelnase sadamas. Rattaid rendime päevaks, maksimaalse kasutajaga 12 tundi. Olemas on nii täiskasvanute kui lasterattad. Lisavarustusena saadaval lasteiste.

Estonia Prangli_Kairi Tähe e

Vembu-Tembumaa perepark

Vembu-Tembumaa on kogu pere park, mis on sobiv kõigile! Vembu-Tembumaa on koht, kus mõnusad elamused saavad osaks kõigile pisipõnnidele, koolilastele ning ka lapsemeelesetele täiskasvanutele. Pargis on kart-  ATV- ja elektriautorada, vesiliumäed ning alati sooja veega basseinid. Meil on saunad, batuudid, minigolf, mängudemajad ja lisaks palju muudki.

Pargis on mitu toitluskohta kuid tooge toit kaasa – meil on grillimiskohad koos laudadega. Pakume juurde ka camping tüüpi majutust, matkaautod on meile parkima ja ööbima oodatud.
Tule koos perega ja veeda üks kaunis suvepäev Vembu-Tembumaal!

Vembu tembumaa / Visitharju